tex

Gizlilik Politikası Koşulları

1. Genel:

Bu Site ve servisleri (“Hizmetler”i) kullanıyor olmanız, Gizlilik ve Güvenlik koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Gizlilik Koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu Site veya Hizmetlerini kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.

2. Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının Takibi/Değişiklik:

MEREY (“Site Sahibi”), herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin diğerleri ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada sunulacaktır. site sahibinin gizlilik koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu Site ve Hizmetlerini, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, gizlilik koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır.

3. Açık Sistem:

Kullanıcılar; (Kullanıcı tabiri, üyeler ve müşteriler dahil, Web Sitesi’ne giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır.) internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site Sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.

4. Kullanıcı Bilgileri:

Kullanıcı tarafından Site ve Hizmetlere yerleştirilen, iletilen veya bu site ve hizmetler aracılığıyla gönderilen her türlü Kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar Site ve Hizmetler iletilen/gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını kabul ve garanti etmiş sayılır. Site sahibinin, kullanıcılara ait mevzuat veya uluslararası hukuk belgelerine aykırı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır.

5. Kullanıcı Adı ve Şifre:

Site sahibi bazı hizmet ve bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir. Kayıt sırasında kullanıcıya ad ve şifre verilebilir ya da kullanıcı tarafından ad ve şifre oluşturulması istenebilir. Kullanıcı adı ve şifrenin muhafazasından, yanlış ya da hukuka aykırı kullanımından ve olası tüm izinsiz kullanımlarından doğrudan Kullanıcı sorumludur. Girişi üyelik koşuluna bağlı hizmetlere ancak şifre ile giriş yapılabilir. Şifrenin özel rakamlar, harfler ve karakterler kullanılarak daha güvenli bir biçimde oluşturulmasından ya da bunun için gerekli değişikliklerin yapılmasından Kullanıcı sorumludur. Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Üye adı ve şifrenin kaybedilmesi, yetkisiz 3. şahısların eline geçmesi ya da üye güvenliğini tehdit eden bir durumla karşılaşılması halinde derhal site ve/veya site sahibine haber verilir.

6. Bilgilerin Korunması:

Site sahibi, web Sitesindeki tüm sayfaların güvenliği için azami gayret göstermektedir. Sitede kayıtlı bulunan verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli teknik ve yönetimsel uygulamalardan yararlanılmaktadır. Siteden satın alınan hizmetlere/ürünlere ilişkin ödemenin gerçekleştirilmesi için gerekli olan bilgiler (Örnek: Kredi kartı bilgileri) MEREY tarafından saklanmamaktadır. Bu bilgiler aracısız olarak anlaşmalı olunan bankalara aktarılmakta ve bilgilerin aktarımı SSL-Tabanlı 128-Bit kodlama ile gerçekleştirilmektedir.

7. Üçüncü Kişilere Ait Siteler:

Bu sitede, site Sahibinin işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir/link/bilgi verilebilir. Site sahibinin erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Sorumluluk 3. kişilere ait sitelerde yazılı koşullara tabidir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu sitelerde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden ve bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Site Sahibi sorumlu tutulamaz.

8. Site Yardımcı Programları:

Kullanıcının site tarafından sunulan bazı hizmetlerden yararlanabilmesi için yardımcı programlar kullanılması gerekebilir. Bu hizmetlerden yararlanıldığı takdirde, hizmetten yararlanma biçim ve kapsamıyla ilgili veriler, site veritabanına kaydedilebilir. Keza hizmetlerden daha kolay yararlanabilmeniz için bazı “çerez”lerden yararlanabilir, bunlar vasıtasıyla kullanıcıya bazı bilgiler gönderebiliriz.

9. Kişisel Bilgiler:

i. Sitenin ziyaret edilmesi, kullanılması ya da herhangi bir Hizmetten yararlanılması için ad, soyad, kimlik ve vergi numarası, adres/yaşanılan yer, IP bilgileri, e-posta adresi, telefon numarası v.b. kişisel bilgiler siteye verilmiş, kaydedilmiş olur/olabilir. Kullanıcı, vermiş/açıklamış/kaydetmiş olduğu kişisel bilgilerin site sahibine ve bağlı şirketlerine veya iştiraklerine açık olacağını dikkate alarak bu bilgileri açıklamış olduğunu ve siteye açıkladığı, kaydettiği her bilginin, içeriğin site sahibine, bağlı şirketlerine veya iştiraklerine karşı gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır.

ii. Site sahibi, kullanıcı tarafından verilmiş olan bilgileri ve kaydedilen içeriği veritabanlarında tasnif edip saklayabilir, Site amaçlarıyla uyumlu olarak kullanabilir, mevzuata uygun olarak yurt içine ya da yurt dışına transfer edebilir, veritabanındaki verilerden dilediği gibi yararlanabilir. Kullanıcı bu konuda site sahibine izin vermiştir. Site Sahibi, Site aktivite bilgilerini, erişim araçları ve browser bilgilerinden de dilediği gibi yararlanma hakkına sahiptir.

iii. Hassas Bilgiler: Site Sahibi, Kullanıcılardan yasalar gerektirmediği sürece herhangi bir şekilde ve kesinlikle; ırk ve etnik kimlik, dini/siyasi/felsefi düşünce, fiziksel ya da ruhsal sağlık ve özelikler gibi hassas bir bilgi talep etmemektedir. Bu bilgilerin verilmiş, kaydedilmiş olmasından dolayı site sahibinin bir sorumluluğu yoktur.

iv. Siteye üye konumundaki ticari firma bilgileri de kişisel verilerle ilgili hükümlere tabidir.

10.Kişisel verilerinizle ilgili olarak verdiğiniz izin, size hizmet vermek; Hizmetlerimizin, üyelerin, üçüncü şahısların tanıtım faaliyetleri; hukuki gereklilikler vb hallerde kullanma iznini de içermektedir.

11. Ticari İletişim:

MEREY, siteye veya kendisine iletmiş ya da bir şekilde kaydetmiş/kaydettirmiş olduğunuz iletişim adresinize, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderebilir. Ticari nitelikte olsun ya da olmasın, her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğiniz kabul edilir. Vermiş olduğunuz izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri ret etme hakkını her zaman kullanabilirsiniz. Ret talepleri MEREY tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınacaktır.

12. Gizlilik Politikası Koşullarının İhlali:

Site Sahibi, Gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin Kullanıcıların Site ve Hizmetlere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Bu kural, koşulların Kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir.

13. Bilgi ve İletişim:

http://merey.net web sitesinin gizlilik koşullarına ilişkin sorularınız için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.